islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Mart 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
TakvimTakvim
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR

Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim.

YazarMesaj
Selsebil
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi

Ruh Hali : Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Secilm10
Lakap : islamgezginleri
Rep Gücü : 1396

Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Empty
MesajKonu: Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim.   Euzubillahiminesseytanirracim bismillahirrahmanirrahim. Icon_minitimeC.tesi Mart 17, 2012 7:21 pm

Ben sadece besmele olarak ele almak istemedim ve seytanin kovulmasina deginmek istedim. Hatamiz olursa Rabbim affede.

Taslanarak kovulmus olan seytanin serinden son derece esirgeyici cok aciyici Rabbime siginirarak Allah'in c.c. ismi serifiyle bereketlenerek baslarim...

Allah'in c.c. yaraticiligina sahit olan onun gucune kudretine sahit olan iblis, kendisini cehennemine sokacagini bile bile nasil olduda Rabbine itaat etmedi?

Ayni soruyu Yusufun a.s kissasindada sorabiliyoruz. Babalari Peygamber olan Yusufun a.s kardesleri, Yusufu a.s oldurmediler ama babalarina oldu dediler oysaki oldurebilirlerdide, neden oldurmediler? Cunku, Allahdan korktular Cunku, onlar Peygamber cocuklariydilar.

Peki, Allahin kendilerinin durumu ile ilgili babalari olan Yakup'u a.s uyaracagini ve bu durum hakkinda bilgilendirebilecegini bildikleri halde onlara bu curmu isleten ne idi?

Her iki sorudada benim cevabim HASED oldu.

"HASED"

Demekki hased denilen bu hastalik, insani bilgi sahibi oldugu yada iman ettigi bir konuda bile sapmasina sebep olabiliyor, yada helak olmasina sebep olan seyler yaptirabiliyor. Demekki o kadar tehlikeli bir hastalik. Ozaman bunun uzerinde durmali, hasedden gercek anlamda uzak durmali ve bu hastaliktan Allaha siginilmalidir.

Allaha siginmaz isek, islerimizi Allaha havale etmez isek ve buna benzer hastaliklarin esiri olur isek bizde iblis gibi seytanlasir ve taslanarak kovulanlardan oluruz.

Allahu Teala bize diyor ki;
islerinizde bana siginin, merhametime siginin, seytanin yolunu takip etmeyin, aman ha!

Yoksa sizde "seytanirracim" olursunuz.

Evet,

Rabbim; ben taslanarak kovulan seytanin serrinden, onun gibi senin dininden kovulmamak icin sana siginirim ve buna ragmen yaptigim islerde hata edebilirim, yanilabilirim, gunah isleyebilirim. Bunlardan dolayida simdiden merhametine, cok merhametine siginirim. Seytanin serrinden, senin merhametine rucu ederim...
Vesselam

1 sayfadaki 1 sayfası