islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
    Nisan 2024
    PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     
    TakvimTakvim
    ONLİNE HAC REHBERİ
    3D MEKANLAR

İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI

YazarMesaj
    Muhamed Dolaku
    Destekleyen Üye
    Destekleyen Üye
    Muhamed Dolaku

Lakap : Dolaku
    Rep Gücü : 2475

İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Empty
    MesajKonu: İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI   İBRAHİM EDHEM'İN HAMAM PAHASI Icon_minitimePerş. Mart 22, 2012 3:00 pm

İbrahim Edhem Hazretleri bir gün hamama girmek istemiş. Hamamcıya:

— Param yok, hamama girmeme müsaade etmez misiniz? demişti.

Hamamcı parasız hamama girilmez diyerek hamama sokmadı, İbrahim Edhem Hazretleri ısrar etti ise de hamamcı kabul etmedi. Boynu bükük olarak hamamdan ayrılan İbrahim Edhem Hazretleri, öyle bir bağırış bağırdı ki yer gök çın çın öttü... Bu sesi duyan halk, ağlamakta olan İbrahim Edhem Hazretlerinin başına toplanıp:

— Bu kadar feryada hacet yok, hamam parasını biz verelim de ağlama!, dediler.

İbrahim Edhem Hazretleri toplanan kalabalığa şöyle seslendi:

—— Ey ehalî! Siz, benim hamama giremediğim için mi ağladığımı sanıyorsunuz? Ben hamama giremediğim için ağlamıyorum. Ben dünyada iken parasız hamama bile sokmuyorlar... Ya ahirette de senin cennete girecek bir amelin yok diye kapıdan geri çevrilirsem benim halim ne olur? diye ağlıyorum... Çünkü salih ameli olup oraya girmeyi hak etmeyenleri içeri sokmayacaklar, buyurdu...

* * *

1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Neden Hamam böceğine Kara Fatma deniyor?