islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR

*Yûsuf Peygamberin -rüyası*

4 posters
YazarMesaj
ibnimesud
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
ibnimesud

Ruh Hali : *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Secilm10
Rep Gücü : 391

*Yûsuf Peygamberin -rüyası* Empty
MesajKonu: *Yûsuf Peygamberin -rüyası*   *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeC.tesi Şub. 13, 2010 10:21 pm

Yûsuf Peygamberin -Selâm Ona- Ru'yâsı Babı

Ve Yüce Allah'ın şu kavli:

"Bir vakit Yûsuf, babasına: Babacığım, gerçek ben rüyamda onbir yıldızla Güneş'i ve Ay'ı gördüm. Gördüm ki, onlar bana secde edicilerdir" demişti. (Babası Ya'kûb) dedi ki: Oğülcağızım, ru yânı kardeşlerine anlatma. Sonra sana bir tuzak kurarlar. Çünkü şeytân insanın apaçık bir düşmanıdır. Rabb'in seni öylece (ru'yâda gördüğün gibi)

beğenip seçecek, sana ru'yâ ta'bfrine âid bilgi verecek, sana karşı da, Ya'kûb hanedanına karşı da nVmetlerini

-daha evvel ataların ibrahim'e ve İshâk'a tamamladığı gibi- tamamlayacaktır. Şübhesiz ki Rabb'in herşeyi bilendir, tam hüküm ve hikmet sahibidir'9 (Yûsuf: 4-6).

Ve yine Yüce Allah'ın şu kavli:

"Yûsuf babasını ve anasını tahtının üstüne çıkarıp oturttu. Hepsi onun için (ona kavuştukları için) secdeye kapandılar. Yûsuf dedi ki: 'Ey babam, işte bu, evvelce gördüğüm ru yânın gerçekleşmesidir. Gerçek, Rabb 'im

onu doğru çıkardı. Bana iyilik etti. Çünkü beni zindandan çıkardı. Şeytân benimle kardeşlerimin arasını bozduktan sonra da O, sizi çölden getirdi. Şübhesiz ki, Rabb Hm dileyeceği şeyleri çok güzel, çok ince tedbîr edendir.

Hakkıyle bilen tam hikmet sahibi olan O'dur. Yâ Rabb, Sen bana mülk (ve saltanat) verdin ve sözlerin te'vüini

öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan, Sen dünyâda da, âhirette de benim velîm, yardımcımsın. Benim canımı müslümân olarak al. Beni sâlihlerle beraber yap
http://darulislam.pforum.biz/forum.htm
HiRaNuR
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
HiRaNuR

Ruh Hali : *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Geveze10
Lakap : AyNuR
Rep Gücü : 1000165

MesajKonu: Geri: *Yûsuf Peygamberin -rüyası*   *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeSalı Nis. 27, 2010 10:32 am

*Yûsuf Peygamberin -rüyası* 540170 *Yûsuf Peygamberin -rüyası* 144492
http://darulislam.pforum.biz/forum.htm
HaZaN
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
HaZaN

Ruh Hali : *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Dusunc10
Lakap : HaZaN
Rep Gücü : 656

MesajKonu: Geri: *Yûsuf Peygamberin -rüyası*   *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeSalı Nis. 27, 2010 1:20 pm

selamun aleyküm kardeşim
Rabbim razı olsun hayırlı bir paylaşım olmuş
selam ve dua ile kardeşim *Yûsuf Peygamberin -rüyası* 144492
http://www.ashabiyemin.com
Selsebil
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi

Ruh Hali : *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Secilm10
Lakap : islamgezginleri
Rep Gücü : 1396

MesajKonu: Geri: *Yûsuf Peygamberin -rüyası*   *Yûsuf Peygamberin -rüyası* Icon_minitimeSalı Mayıs 11, 2010 3:01 pm

Alllah razı olsun...

*Yûsuf Peygamberin -rüyası*
1 sayfadaki 1 sayfası