islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR

”Size ne emrettimse onu alınız *

2 posters
YazarMesaj
ibnimesud
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
ibnimesud

Ruh Hali : ”Size ne emrettimse onu alınız * Secilm10
Rep Gücü : 391

”Size ne emrettimse onu alınız * Empty
MesajKonu: ”Size ne emrettimse onu alınız *   ”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeSalı Şub. 16, 2010 10:48 pm

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.
Salat ve selam Efendimiz Hz. Muhammed’e,Aline,Ashabına ve sevenlerine olsun.

1) … Ebu Hureyre ( Radiyallahu anh)’den: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;

”Size ne emrettimse onu alınız (=ona sarılınız) ve sizi neden nehiy ettimse ondan vazgeçiniz.”

2) … Ebu Hureyre (Radiyallahu anh)’den: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;

“Ben size bir şey teklif etmedikçe ve sizi bıraktıkça siz de beni bırakınız (= bana soru sormayınız).Çünkü sizden önceki (ümmet)ler,lüzumsuz yere Peygamberlerine çok soru sormaları,sonrada onlara muhalefet etmeleri yüzünden helak oldular.Bunun için ben size bir şey emrettiğim zaman ondan gücünüzün yettiğini yapınız ve sizi bir şeyden nehiy ettiğim za
man ona son veriniz.”

3) … Ebu Hureyre (Radiyallahu anh)’den yapılan rivayete göre Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki;

“Her kim bana itaat ederse hakikatta Allah’a itaat etmiş olur ve her kim bana isyan ederse gerçekten Allah’a isyan etmiş olur…”

4) … Ebu Cafer (Radiyallahu anh)’den, şöyle söylediği rivayet edilmiştir;

“İbn-i Ömer (Abdullah) (Radiyallahu anh),Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den bir hadis işittiği zaman o hadisi işittiği gibi aynen tutardı.Onda ifrat ve tefritte bulunmazdı.”

5) … Ebu’d-Derda (Radiyallahu anh)’den, şöyle dediği rivayet edilmiştir;

“Biz fakirliği anlatırken ve ondan duyduğumuz endişeleri belirtirken,Resulullah (sav) çıkıp bu konuşmamız üzerine geldi ve;

“Fakir düşmekten mi korkuyorsunuz? Nefsim kudret elinde olan Allah Tealaya yemin ederim ki,muhakkak surette dünya malı üzerinize akıtılacaktır (= bol bol verilecektir).Öyle (zengin olacaksınız) ki servetten başka hiçbir şey her hangi birinizin kalbini hak yoldan sapıtmayacaktır (Servetinin bolluğu kişinin hak yoldan inhiraf etmesine sebebiyet verebilecektir).Allah Tealaya yemin ederim ki, ben sizleri gecesi ve gündüzü apaydın olması bakımından eşit olan tertemiz gönüllere sahip olarak bıraktım.” buyurdu.

Ebu’d-Derda diyor ki ; “Vallahi Resulullah (sav) doru söyledi.Vallahi gecesi ve gündüzü aydınlık olması bakımından eşit olan tertemiz gönüllere sahip olarak bizi bıraktı.”
6) … Kurret b.Eyas (ra)’den, Resulullah (sav)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;

“Benim ümmetimden,daima Allah Teala tarafından desteklenen ve onlara yardımcı olmayan halkın zarar veremiyeceği bir cemaat kıyamet kopuncaya kadar hiç eksik olmayacak (ümmetim içinde daima böyle bir taife bulunacak) tır.”

7) … Ebu Hüreyre (ra) şöyle söylemiştir, Resulullah (sav) buyurdular ki;

“Ümmetimden bir taife daima Allah Teala’nın emrine bağlı kalacak (= ondan katiyyen ayrılmayacak)tır ve kendilerine muhalefet edenler,onlara zarar veremiyecektir.”

… Eba İnebe el-Havlani (ra)’den şöyle demiştir;”Ben Resulullah (sav)’den işittim,buyurdular ki;

“Allah Teala bu dinin mensublarını ilahi emre itaat etme uğrunda çalıştıracak adamı daima onların içinden çıkarır.Böyle adamı eksik etmez.”

9) … Şuayb (ra)’den,şöyle söylediği rivayet edilmiştir;
Muaviye (ra) irad ettiği bir hutbede;”Alimleriniz nerededirler,alimleriniz nerededirler?(söyleyeceği sözlerin alimlerce doğrulanması için bu soruyu yöneltiyor) Ben Resulullah (sav)’den işittim buyuruyordu ki;

“Kıyamet ancak ümmetimden bir taife, insanlara galib olduğu halde kopacaktır.Bu taife ne kendilerine yardımcı olmayanlara ne de yardımcı olanlara bakmıyacaklar (onların davranışına ehemmiyet vermeyecekler)dir.” İBNİ MACE
http://darulislam.pforum.biz/forum.htm
HiRaNuR
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
HiRaNuR

Ruh Hali : ”Size ne emrettimse onu alınız * Geveze10
Lakap : AyNuR
Rep Gücü : 1000165

”Size ne emrettimse onu alınız * Empty
MesajKonu: Geri: ”Size ne emrettimse onu alınız *   ”Size ne emrettimse onu alınız * Icon_minitimeSalı Mart 30, 2010 7:30 am

Allah razı olsun Rolling Eyes
http://darulislam.pforum.biz/forum.htm

”Size ne emrettimse onu alınız *
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sİze Bİr Mektup Var
» Change Player Size Watch this video in a new windowTesbihat - La Ilahe Illallah