islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR

ÇOCUKLUK DEVRESİ

YazarMesaj
Selsebil
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi

Ruh Hali : ÇOCUKLUK DEVRESİ Secilm10
Lakap : islamgezginleri
Rep Gücü : 1396

ÇOCUKLUK DEVRESİ Empty
MesajKonu: ÇOCUKLUK DEVRESİ   ÇOCUKLUK DEVRESİ Icon_minitimePaz Ocak 17, 2010 1:32 pm

ÇOCUKLUK DEVRESİ Yeni_gul_1Âlemin Fahri'nin Amcası Hz. Abbas anlatıyor:
"Ben Allah resulunün doğduğu zamanı hatırlıyorum. Üç yaşındaydım. O'nu getirdiler. Yüzüne bakıp duruyordum. Kadınlar bana: Haydi kardeşini öp! dediler. Ben de ipekler içinde gülümseyen Nur çocuğu öptüm..."
Kainatın Efendisinin yine amcalarından ve mukaddes İslam'ın ileride en şedit ve en azılı düşmanlarından Ebu leheb; neseb yönünden Nur koluna bitişik olduğu halde ondan mahrum... Küfrün bu saldırgan devi, Allah Resulünün doğum müjdesini aile adına ilk alanlardan...
Varlığın tacı doğar doğmaz cariyesi, Ebu Leheb'e koşuyor ve en taşkın vecd içinde haykırıyor:
"Müjde ya Ebu Leheb! Kardeşin Abdullah'ın Amine' den bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Bir yeğenin oldu!"
Sadece soy gayretinden ileri gelen bir gururla sevinen ve coşan Ebu Leheb, müjdeci cariyeyi hemen azat etti. Şimdi İlahi kadere bakınız ve ileride gelecek işleri görünüz:
Aradan yıllar ve aylar geçecek günler ve geceler birbiri ardınca akıp gidecek, Peygamber amcası Ebu Leheb, mukaddes yeğeninin dünyaya gelişinde gösterdiği sevince rağmen, O'nun davasına en büyük düşman kesilecek, küfründe o kadar büyük bir taşkınlık gösterecek ki, hakkında "Tebbet" suresi inecek, dipsiz küfür ummanı içinde ebediyen mahrum olarak kaynayıp gidecek ve ölümden sonra bir gün müminlerden birinin gözüne rüyada görünüp feryadı basacak:
Ah, Ah!.. Cehennemdeyim, Cehennemdeyim ve şiddetli azap içindeyim. Ancak pazartesi geceleri azabım hafifliyor. O zaman parmaklarımı emiyorum ve uçlarından çıkan suyu içiyorum. Zira Pazartesi günü, Allah resulünün doğumunu bana müjdeleyen cariyeyi azat etmiştim. Bu hareketimin yüzü suyu hürmetine Pazartesileri hafifliyorum...
Allah'ın Sevgilisini ilk emzirenlerden birisi de, İşte Ebu Leheb'in azatlı cariyesi Süveybe... Süveybe, daha önce Hz.Hamza'yı da emzirmişti...

ÇOCUKLUK DEVRESİ
1 sayfadaki 1 sayfası