islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR

Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi

2 posters
YazarMesaj
HiRaNuR
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
HiRaNuR

Ruh Hali : Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Geveze10
Lakap : AyNuR
Rep Gücü : 1000165

Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Empty
MesajKonu: Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi   Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 3:08 pm

Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi EceEce Nur Özel, 12 yaşında başörtüsü direnişçisi… Diyarbakır merkez Hamravat İlköğretim Okulu'nda başörtüsü taktığı gerekçesiyle önce sınıf arkadaşlarının gözleri önünde sınıftan çıkarıldı. Neye uğradığını anlayamayan Ece'ye ikinci şok, ikna odalarına alınmak oldu. Yasakçılara taviz vermeyen küçük Ece'ye tutanak imzalatılmak istendi. Bu da olmayınca "zorunlu eğitim ilkesi" ihlal edilerek sürgün edildi. Karara itiraz edilince okul yönetimi Ece Nur'un kaydını yine yenilemek zorunda kaldı. Ece'nin kararlı direnişi karşısında uğradığı ağır yenilgiyi hazmedemeyen okul yönetimi, küçük kızla savaşı sürdürerek, Ece'yi tekrar sürgün etti.

Hamravat İlköğretim Okulunun ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği sonucu küçük Ece, alıştığı okul arkadaşlarından koparılıp, oturduğu evin 3 km uzağında bulunan Vali Nafız Kaya İlköğretim Bölge Okuluna sürgün edildi.
Sürgün Kararı, "Zorunlu Eğitim" İlkesine Aykırı

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Özgür Der Diyarbakır Şubesi Başkanı Av. Serdar Bülent Yılmaz, gelinen noktada Ece Nur'un resmen sürgün edildiğini ifade etti. Yılmaz, sürgün kararının "zorunlu eğitim" ilkesine aykırı olduğunu ve suç işlendiğini söyledi. Sistemin tıkandığını belirten Yılmaz; "Ece Nur'un eğitim hakkı engellenmeye çalışılıyor. 12 yaşında bir kız çocuğu akla ziyan baskılara maruz kalıyor. Sürgün kararı, işin kısır döngüye döndüğünü gösteriyor. Ece Nur'un sürgün edildiği okul da devlet okuludur. Dolayısıyla bu okulda da aynı uygulamalar tekrarlanabilir. Bu da mağduriyetin devam etmesi ve eğitim hakkının engellenmesi anlamına geliyor" şeklinde konuştu.

Küçük Ece'ye yönelik yapılanların; hukukun evrensel ilkeleriyle, insan haklarıyla, yaşam haklarıyla, İnanç özgürlüğüyle bağdaşmadığını vurgulayan Yılmaz, bu haksız ve hukuksuz uygulamalardan derhal vazgeçilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

"Kimliğinde İslam Yazdığı Müddetçe Başörtülü Olarak Okuyacak"

Ece'ye yapılan uygulamaları "çağdışı" olarak yorumlayan baba Murat Özel, "Ece'nin kimliğinde İslam yazdığı müddetçe başörtülü olarak okuyacak" dedi. Din ve vicdan özgürlüğünün olduğunun iddia edildiği bir ülkede bu olayların yaşanmasının düşündürücü olduğunu söyleyen baba Özel; Ece'nin başörtüsünü göstererek, "Bunun kime ne zararı var?" diye tepki gösterdi.

Kendilerine yönelik çağdışı uygulamaları kınayan baba, kızının başörtülü olarak okumak istediğini ve bu isteği engellemeye kimsenin hakkının olmaması gerektiğini söyledi.
Ece ve Arkadaşları Gözyaşlarına Boğuldu

Islah Haber'de yer alan habere göre okul yönetimi Ece'nin sürgün kararını babası Murat Özel'e teslim etti. Sürgün kararını alan acılı baba, Ece Nur'un annesi, Özgür Der Diyarbakır Şube Başkanı Av. Serdar Bülent Yılmaz, Mazlumder genel merkez yönetim kurulu üyesi Av. Nesip Yıldırım ile birlikte Ece'yi alarak, sürgün edildiği Vali Nafız Kaya İlköğretim Bölge Okulu'na kaydını yaptırdı.

Minik Ece, okuldan ayrıldığı sırada, okulda duygusal anlar yaşandı. Okul arkadaşları, okulun penceresine çıkarak Ece'nin ardından ağladılar. Okulundan ve arkadaşlarından koparılan Ece'nin de ağladığı görüldü. Dakikalarca çok sevdiği arkadaşlarına el sallayan küçük Ece, okuluna, arkadaşlarına geri dönmek istediğini gözyaşları arasında mırıldandı.
http://darulislam.pforum.biz/forum.htm
güller
Gelişmiş üye
Gelişmiş üye
güller

Ruh Hali : Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Sakin10
Lakap : güller
Rep Gücü : 1693

Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Empty
MesajKonu: Geri: Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi   Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi Icon_minitimePerş. Ocak 28, 2010 3:17 pm

Kim verecek bu kızımızın içindeki o acının hesabını mazlum aynı zamanda direk perdesiz ulaşır gönüldeki izdırap.....
Rabbim yar ve yardımcımız olsun......
http://www.hakikatdamlalari.net/

Küçük Ece Başörtüsü İçin Sürgün Edildi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çok Yararlı,Hem PC'niz İçin Hem Sizin İçin.
» Küçük bi hikaye ''Yalancı''
» Ya SEMİ c.c isminin nimeti ve küçük öğretmen Hatiçe