islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
hos geldiniz lütfen üye olunuz

islamgezginleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

islamgezginleri

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:51 am tarafından furkan54

» EN ESKİ VE EN GUVENİLİR
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimeCuma Şub. 10, 2017 9:49 am tarafından furkan54

» Allah Kötülüğü De İyiliği De Murad Eder
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:10 pm tarafından Selsebil

» Allah Her Şeyi Önceden Yazı İle Yaratır
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:09 pm tarafından Selsebil

» Nefsin mertebeleri
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimePaz Ocak 20, 2013 8:05 pm tarafından Selsebil

» İnsanda bir kemik hariç hepsi çürür
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:41 pm tarafından Selsebil

» ----İnsan----
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 8:21 pm tarafından Selsebil

» Kalbin Manevi Halleri
Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimeÇarş. Ara. 26, 2012 7:58 pm tarafından Selsebil

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
ONLİNE HAC REHBERİ
3D MEKANLAR

Oburluk şeytanın en büyük tuzağı

3 posters
YazarMesaj
Selsebil
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi

Ruh Hali : Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Secilm10
Lakap : islamgezginleri
Rep Gücü : 1396

Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Empty
MesajKonu: Oburluk şeytanın en büyük tuzağı   Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimeÇarş. Mayıs 12, 2010 1:39 pm

Şeytan, peygamberlerin yanına gelerek onlarla konuşuyordu. Herkesten daha çok Hz. Yahya ile ünsiyet etmişti.

Bir gün Hz. Yahya ona: “Senden bir soru sormak istiyorum” dedi.

Şeytan cevabında: “Senin makamın, soruna cevap vermememden çok yücedir. İstediğin soruyu sorabilir ve cevabını alabilirsin” dedi.

Hz. Yahya: “Adem oğullarını, kendisiyle avlayıp saptırdığın tuzaklarını bana göstermeni istiyorum.”

Şeytan: “Senin sözünü tam bir istekle yerine getireceğim.”

Şeytan daha sonra ilginç kıyafetini ve çeşitli tuzak araçlarını Hz. Yahya’ya gösterdi ve onlarla Adem oğullarını nasıl avladığını ve saptırdığını izah etti...

Hz. Yahya: “Acaba şimdiye kadar bir an bile olsa bana galip olmuş musun?”

Şeytan: “Hayır, kesinlikle! Ama sende beni hoşnut eden ve sevindiren bir haslet vardır.”

Hz. Yahya: “O haslet nedir?”

Şeytan: “Sen çok yemek yiyen birisisin. İftar ettiğinde çok yiyor ve ağırlaşıyorsun. Bu durum bazı amelleri yapmana ve gece namazı kılmana mani oluyor.”

Yahya: “Allah’la ahdediyorum ki, O’nu mülakat edene dek hiçbir zaman tam doyacak şekilde yemek yemeyeceğim.”

Şeytan: “Ben de Allah’la ahdediyorum ki, O’nu mülakat edinceye kadar hiçbir müslümana nasihat etmeyeceğim.”

Şeytan daha sonra dışarı çıktı ve ondan sonra bir daha Hz. Yaya’nın yanına dönmedi.

İşte bu vesileyle Hz. Yahya (a.s) şeytanın en önemli tuzaklarından birisini kendisinden uzaklaştırdı.
sevgiylekal
Gelişmiş üye
Gelişmiş üye
sevgiylekal

Lakap : İmanlı Genç
Rep Gücü : 657

MesajKonu: Geri: Oburluk şeytanın en büyük tuzağı   Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimePerş. Mayıs 13, 2010 10:34 am

Cool
HiRaNuR
Site Yöneticisi

Site Yöneticisi
HiRaNuR

Ruh Hali : Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Geveze10
Lakap : AyNuR
Rep Gücü : 1000165

MesajKonu: Geri: Oburluk şeytanın en büyük tuzağı   Oburluk şeytanın en büyük tuzağı Icon_minitimePerş. Mayıs 13, 2010 10:59 am

emeğine sağlık Allah razı olsun kardeşim
http://darulislam.pforum.biz/forum.htm

Oburluk şeytanın en büyük tuzağı
1 sayfadaki 1 sayfası